Koncepce a zaměření naší mateřské školy

Zuzana Křivancová  |   57x  |

Koncepce a zaměření naší mateřské školy

Vycházíme z cílů a záměrů závazného dokumentu pro MŠ "Rámcového programu pro předškolní vzdělávání".

Motto: "HROU A UMĚNÍM K POZNÁVÁNÍ SEBE, DRUHÝCH A SVĚTA."

• Vzdělávací program naší mateřské školy vychází z prožitkového učení, s podporou artefiletického pojetí výchovy.
  • ARTEFILETIKA je moderní pojetí výchovy, které rozvíjí schopnosti komunikace, reflektivity a kritického myšlení na základě činnostního a zážitkového přístupu prostřednictvím uměleckých aktivit.
  • To znamená, že děti ztvárňují svůj prožitek prostřednictvím určitého uměleckého výrazu (výtvarného, hudebního, dramatického apod.).

• O svých pocitech si nakonec ve skupině povídají

Sdělují si, co se jim povedlo či nepovedlo a proč nebo co je zlobilo a proč, co se jim líbilo a nelíbilo a proč asi, někdy také co bylo pro ně těžké a jak si poradily.

• Přitom nenásilnou formou získají informace o kultuře a umění, malířích a jiných umělcích.

ŠVP + ŠŘ+ ŘŠJ - Školní vzdělávací program, Školní řád, Řád školní jídelny a výdejny je k dispozici v každé  šatně dětí u kmenových tříd v hlavní i nové budově.