Co děti potřebují

Zuzana Křivancová  |   75x  |

Aby se dětem v naší mateřské škole co nejvíce líbilo, je nutné, abyste je z domova vybavili následujícími věcmi:

• Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školy. Dítě v tomto oděvu stráví většinu dne. Je proto velice důležité, aby se v něm dítě cítilo opravdu příjemně.
  • Bačkory, to znamená pohodlná obuv, kterou bude dítě nosit pouze ve třídě, dovede si ji samo obout a nevyzouvá se - pantofle jsou z bezpečnostních důvodů nevhodné!
  • Oblečení pro pobyt venku. Přizpůsobit ročnímu období. Doporučujeme staré oblečení, které si dítě může ušpinit.
  • Počasí bývá někdy nepřející, a proto by každý měl mít k dispozici pláštěnku a holínky. S dětmi chodíme ven za každého počasí (kromě velkého deště, větru, vysokého mrazu nebo vysokých teplot v létě).
  • Jedno kompletní náhradní oblečení do třídy.
  • K odpolednímu odpočinku uléhájí malé děti v pyžamku.
  • Papírové kapesníky.

Přimlouváme se, abyste oblečení i obuv dětem označili, protože si své věci ne vždy poznají.