Práva subjektu údajů

1.ledna 2020  |   GDPR  |   Zuzana Křivancová  |   412x  |

Práva subjektu údajů jsou důležitým prvkem ochrany osobních údajů, mezi práva subjektu údajů náleží:

· Právo na přístup k informacím

Subjekt údajů má právo na základě žádosti získat od správce informace, zda jsou jeho osobní údaje zpracovávány:

• účely zpracování,
  • kategorie dotčených osobních údajů,
  • seznam příjemců, kterým osobní údaje byly nebo budou zpřístupněny,
  • informace o plánované době, po kterou budou osobní údaje uloženy,
  • veškeré dostupné informace o zdroji osobních údajů, pokud nejsou získány od subjektu údajů,
  • skutečnost, že dochází k automatizovanému rozhodování, včetně profilování.

· Právo na opravu

Subjekt údajů má právo na opravu nepřesných osobních údajů, které se ho týkají. Neznamená to povinnost správce aktivně vyhledávat nepřesné
údaje. Pokud se subjekt údajů domnívá, že správce zpracovává jeho nepřesné údaje, upozorní jej na to. Je povinností správce, pokud mu subjekt údajů oznámí, že požaduje opravu jeho osobních údajů, zabývat se jeho žádostí.

· Právo na výmaz údajů ("být zapomenut")

Správce má povinnost zlikvidovat osobní údaje, pokud je splněna alespoň jedna z následujících podmínek:

• osobní údaje již nejsou potřebné pro účely, pro které byly shromážděny nebo jinak zpracovány,
  • osobní údaje musí být vymazány, pokud pominul právní důvod jejich zpracování,
  • subjekt údajů odvolá souhlas a neexistuje žádný další právní důvod pro zpracování,
  • subjekt údajů vznese námitky proti zpracování a neexistují žádné převažující oprávněné důvody pro zpracování,
  • osobní údaje byly zpracovávány protiprávně,
  • není dán rodičovský souhlas se zpracováním osobních údajů dětí.

Právo na výmaz není absolutní právo, které by subjektu údajů dávalo možnost žádat kdykoli a za jakékoli situace o vymazání osobních údajů. Nelze v rámci "práva být zapomenut" žádat např. likvidaci všech osobních údajů po ukončení zaměstnání, jelikož se na správce vztahují zákonné povinnosti o dalším uchování osobních údajů.

· Právo na omezení zpracování

Zahrnuje v sobě dočasný přesun vybraných údajů do jiného systému zpracování, znepřístupnění vybraných osobních údajů uživatelům nebo dočasné odstranění zveřejněných údajů z internetových stránek.

· Právo na přenositelnost zpracování

Subjekt údajů má právo získat osobní údaje, které se ho týkají, jež poskytl správci, ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu. Subjekt údajů má právo předat tyto údaje jinému správci, aniž by tomu správce, kterému byly osobní údaje poskytnuty, bránil, a to v případě, že zpracování je založeno na souhlasu nebo na smlouvě.

· Právo na námitku proti zpracování

Subjekt údajů má z důvodů týkajících se jeho konkrétní situace právo kdykoli vznést námitku proti zpracování osobních údajů.

· Automatizované individuální rozhodování včetně profilování

Toto právo zajišťuje subjektu údajů, že nebude předmětem rozhodnutí založeného výhradně na automatizovaném zpracování, včetně profilování, které má pro něho právní účinky nebo se ho obdobným způsobem významně dotýká.

Automatizované rozhodování je přípustné v případě, kdy je nezbytné k uzavření nebo plnění smlouvy mezi subjektem údajů a správcem, pokud je povoleno právem EU nebo ČR, nebo pokud je založeno na výslovném  souhlasu subjektu údajů.

Zveřejněno: 2.6.2022
OZNÁMENÍ O KONÁNÍ ZVLÁŠTNÍHO ZÁPISU

DO PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2022/2023 PODLE § 2 ZÁKONA Č. 67/2022 SB. (LEX UKRAJINA ŠKOLSTVÍ)

Повідомлення про спеціальний запис до дошкільного навчального закладу на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб. («лекс Україна» - освіта)

Dokument.docx
(docx, 19kb)
Zveřejněno: 28.3.2022
Zápis 2022
Zveřejněno: 24.3.2022
Zápis do MŠ 2022

Zápis do mateřské školy proběhne 12. května 2022 - 8 - 16 hodin.

Nově bude tento rok spuštěna elektronická přihláška, která se v současné době teprve připravuje.

Sledujte naše webové stránky, kde se dozvíte aktuální informace.

K zápisu dětí potřebujete: Občanský průkaz pro prokázání trvalého bydliště v Jablonci nad Nisou

Potvrzení o očkování dítěte ne starší 3 měsíce,

vytiskne se vám zároveň s online přihláškou

Rodný list dítěte

Den otevřených dveří -  středa 27.dubna 2022 - od 15:30 do 17:00 hodin

Rodiče a děti si mohou prohlédnout třídy v obou budovách, popovídají si s paní učitelkou o tom, co je zajímá - připravte si otázky. Prohlídky školky budou umožněny po skupinkách, vždy s paní učitelkou. Těšíme se na vás.

Zveřejněno: 1.9.2021
PROJEKT Šablony III. EU